Podzimní vystoupení DFS Dubínek

Dětský folklorní soubor Dubínek se po prázdninovém odpočinku vrhnul do nové sezóny s nadšením a elánem. Září proto bylo ve znamení nejen tvrdých tréninků, ale také dvou vystoupení.

Prvním vystoupením byla akce s názvem Dožínky, která se konala v Měšicích. Dubínek zde vystoupil společně s muzikanty ze Strakonické dudácké muziky, kteří zahráli krásné jihočeské písně a ostatní si s nimi mohli nejen zazpívat, ale i zatančit.  Soubor Dubínek předvedl pásmo Jak to bylo o dožínkách. Celý program byl obohacen průvodem, ve kterém se soubor hrdě řadil mezi ostatní krojované, což přispělo k autentickému prožitku této tradiční akce.

Další pěknou akcí bylo setkání folklorních souborů ve Zvíkovském podhradí, kde Dubínek opět předvedl své známé pásmo. Děti měly také možnost aktivně se zapojit do workshopu. Mohly si vyzkoušet drátkování, tisk na látku a další tvořivé techniky. Vedle toho se soubory společně učily tance z různých regionů, což přispělo k obohacení jejich repertoáru a rozšíření znalostí o folklorních tradicích z různých koutů České republiky.

Nyní se soubor připravuje na nacvičování koled a zimního pásma, na které se můžete těšit v adventním čase.