Co vypráví les

V pátek 27. září jsme se sešli v 13,00 hodin před školou, abychom vyrazili na 1. celodružinovou akci v tomto školním roce. Co vypráví les je turistická procházka kolem hájovny Nechyba a okolím obory Smolín zaměřená na biotop lesa.

Tentokrát štěstí nestálo na naší straně a počasí nám nepřálo! Vycházku jsme si museli dokonce zkrátit a pláštěnky jsme bohužel využili na 100%. I přesto jsme si stačili užít některé naplánované aktivity a to: houbové tripexeso, hledačku skřítka Kolína, hádanky a lesní kvízy. Rozšířili jsme si znalosti o přírodě a dozvěděli  jsme se zajímavé informace i o historii našeho města. Vyzkoušeli jsme si, kolik je nás potřeba k objetí starobylé lípy, památného stromu Sezimova Ústí. Zkuste si tipnout kolik prvňáčků objímalo lípu…Jak je vidět na fotkách, proběhla i svačinka, na kterou se děti těšily asi nejvíce, po cestě jim totiž pěkně vyhládlo! Na stavbu domečků v lese nedošlo a ani stezka naboso nebyla tentokrát realizována. I daňci a ostatní zvířata z obry se před deštěm a i námi schovávala a tak nám musel stačit jen ilustrační obrázek na informační tabuli u obory. Návrat do školy byl jedno velké, mokré a klouzavé dobrodružství. Náladu jsme si, ale zkazit nenechali a i přes vrtkavé počasí, jsme si odpoledne v lese užili a měli radost z toho, že jsme výpravu podnikli a vše ve zdraví zvládli!!!

V měsíci říjnu se můžeme těšit na turnaj v míčové hře Na zajíce.

Děti a vychovatelky ŠD